سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹

سئو کلاه سفید در سال ۲۰۱۹

در این مقاله می خواهیم به طور حرفه ای و از ۰ تا ۱۰۰ به بررسی و آموزش سئو کلاه سفید بپردازیم.

آموزش سئو کلاه سفیدسئو دارای سه بخش اصلی به نام های سئو کلاه سفید (White Hat Seo) , سئو کلاه سیاه (Black Hat Seo) و سئو کلاه خاکستری (Gray Hat Seo) میباشد.

به آن دسته از تکنیک هایی که گوگل استفاده از آنها را نفی کرده و غیر قانونی میداند سئو کلاه سیاه میگویند.

سئو کلاه خاکستری به آن دسته از تکنیک هایی گفته میشود که اگر گوگل بفهمد ما در حال انجام آنها هستیم سایتمان را جریمه میکند. کسی که از تکنیک های سئو کلاه خاکستری استفاده میکند اگه حرفه ای باشد باعث رشد سایت , در غیر این صورت باعث جریمه شدن سایت میشود.

تعریف سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید یا White Hat SEO یکی از تکنیک هایی میباشد که در صورت پیروی طولانی مدت از آن میتوان به نتایج مثبت رسید.این تکنیک نسبت به سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری بی خطر ترین تکنیک محسوب میشود و به معنای پیروی کردن از دستورات و قوانین موتور جستجو گوگل است.به طور کلی , اصول تکنیک هایی که در سئو کلاه سفید مورد استفاده قرار میگیرند را میتوان به سه بخش تقسیم کرد که عبارتند از :

  • انتشار محتوای با کیفیت
  • به کار بردن متا تگ های موثر در سایت و استفاده کردن از کلمات کلیدی قوی
  • بهینه سازی ساختاری سایت

روش ها و تکنیک های سئو کلاه سفید

محتوای با کیفیت:

یکی از مهم ترین تکنیک هایی که باید در White Hat SEO مورد استفاده قرار گیرد تولید محتوایی میباشد که کیفیت داشته باشد و عین حال استاندارد باشد.کاربران , پست هایی را برای خواندن ترجیح میدهند که بیشتر از ۱۰۰۰کلمه داشته باشد و کمتر به سراغ پست های کوتاه میروند.

بعضی از صاحبان سایت , گمان میکنند هر چه کلمه کلیدی را بیشتر در متن مورد استفاده قرار دهند موتورهای جستجو به نحو موثرتری میتوانند سایت آنها را پیدا کنند.بهتر است بدانید که باید تعادل مهم است و تعداد کلمه کلیدی در متن نه باید خیلی زیاد باشد و نه خیلی کم.همچنین یکی از مواردی که میتواند به جذابیت محتوا شما بیفزاید استفاده از تصاویر مرتبط با محتوا است.شما نباید از پاراگراف های طولانی استفاده کنید و باید بعد از اینکه چند خط نوشتید به سراغ تیتر بعدی بروید.

پیشنهاد میکنیم در هر صفحه ای که امکان دارد ویدئو به کار گیرید. به کار گرفتن ویدئو در سایت دو مزیت فوق العاده دارد:اول اینکه باعث میشود مدت زمانی کاربر صرف تماشای ویدئو کند و این عامل باعث میشود بیشتر در سایت شما بماند.دوم اینکه گوگل متوجه میشود که محتوای شما غنی است.نکته ای که به آن باید توجه کنید این میباشد که ویدئو ها قابل دانلود نباشند و به صورت آنلاین پخش شوند.اگر ویدئو قابل دانلود باشد باعث میشود که کاربر پس از دانلودِ ویدئو از سایت شما خارج میشود و شما نمیتوانید امتیاز گوگل در رابطه با اینکه تا چه حد مخاطب در سایت شما مانده است را بگیرید.

استفاده صحیح از تگ ها و متاتگ ها:

در کد نویسی سایت , شما باید با استفاده از کلمات کلیدی هر صفحه و عناوین مهمی که در هر صفحه وجود دارند تگ h1, h2 , h3 , h4 , h5 ,h6 را تکمیل کنید.

به جز تگ هایی که به آنها اشاره کردیم ، متا تگ توضیحات (Meta description tag) و تگ Alt که مرتبط با توضیحات تصاویر است باید به طور صحیح و استاندارد تکمیل شوند.تگ عنوان (Title tag) , سایت را به موتورهای جستجو معرفی میکند و باید اهمیت آن را درک کنیم.

لینک دهی داخلی و خارجی:

به احتمال زیاد شما با مفهوم لینک دهی داخلی و خارجی آشنا هستید.لینک دهی داخلی به این معنا میباشد که شما از یک صفحه از سایتتان به صفحه ای دیگر از سایت خودتان لینک دهید.در لینک دهی داخلی شما از مخاطب میخواهید که مطالب آن صفحه را نیز بخواند.اما در لینک دهی خارجی از سایت خود به سایت دیگری لینک میدهید.لینک دهی خارجی , باعث میشود ربات های خزنده مرتبط با موتورهای جستجو محتوای صفحات سایت شما را بشناسند و به آن اعتبار دهند.

انتخاب کلمه کلیدی مرتبط:

یک سئو کار کلاه سفید ترجیح میدهد از کلماتی استفاده کند که علاوه بر مرتبط بودن با محتوا ترافیک بیشتری را میتواند جذب کند.اما سئوکار کلاه سیاه صرفا به دنبال این میباشد که فقط بیشترین ترافیک را ایجاد کند و برای او مهم نیست که کلمه ی کلیدی با محتوا مرتبط باشد.

سرعت سایت:

مطمئناً کاربران زمانی که روی یک سایت کلیک میکنند ترجیح میدهند سایت در ۳ الی ۴ ثانیه لود شود.در صورتی که سایت شما سرعت کمی دارد کاربران ترجیح میدهند از سایت شما خارج شوند و به سایت های مشابه وارد شوند.شما میتوانید با مراجعه به ابزار هایی مانند جی تی متریکس , سرعت سایت را مورد بررسی قرار دهیم و با راهکارهایی که ارائه میدهد سرعت سایت را افزایش دهید.

اشتراک گذاری محتوای سایت:

 شبکه های اجتماعی معتبری وجود دارند که نزد گوگل , محبوبیت فراوانی دارند از جمله اینستاگرام , توییتر , فیس بوک و یوتیوب .هنگامی که شما محتوای سایت را در این شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید , نتیجه ی آن افزایش ترافیک و در نتیجه ارتقای رتبه سایت میباشد.

به روز رسانی:

یک سئو کار کلاه سفید هیچ گاه صفحاتی از سایت را که توسط گوگل , رتبه کسب کرده اند به طور کامل مورد به روزرسانی قرار نمیدهد.به عنوان مثال , سئو کار کلاه سفید به مطالب قبلی مطالب جدید اضافه میکند و یا اینکه آن قسمتی از مطالب که خیلی قدیمی شده را حذف میکند.به نظر شما چرا سئوکار کلاه سفید هیچگاه به طور کامل صفحات سایت را مورد به روزرسانی قرار نمیدهد؟ به ندرت اتفاق می افتد که یک صفحه به طور کامل نیاز به بروز رسانی داشته باشد. فقط زمانی صفحات به طور کامل نیاز به , به روز رسانی دارند که در آن صفحه مطلبی برای خواندن وجود نداشته باشد و فقط بر اساس الگوریتم های گوگل یک سری واژه ها را در خودش جای داده و هیچگونه مفهومی به کاربر منتقل نمیکند.

طراحی ریسپانسیو یا واکنشگرا:

آن دسته از سایت هایی که برای موبایل بهینه سازی نشده اند به سختی میتوانند ارتقا پیدا کنند.

طبق تحقیقات , ۶۰ تا ۷۰ درصد از کاربران با موبایل سرچ میکنند به همین دلیل در اولین فرصت به فکر بهینه سازی سایت برای موبایل باشید.

تاریخ انتشار : 1398/1/17

تعداد بازدید : 33 اشتراک گذاری در :