قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

صفحه اول گوگل جایگاهی است که مدیران وب سایت در تلاش هستند تا در آن جا قرار بگیرند، زیرا باعث بیشتر دیده شدن خدمات و محصولاتشان می شود. بیشتر کاربران زمانی که برای رفع نیازشان در گوگل جستجو می کنند معمولا تنها نتایج صفحه اول گوگل را بررسی می کنند و صفحات بعدی بسیار اندک بازدیدکننده دارند. اگر وبسایتی دارید پس برایتان بسیار مهم است که چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم.

آوردن سایت به صفحه اول گوگل

آوردن سایت به صفحه اول گوگل نیاز به تخصص و مهارت دارد و به آسانی نیست. گوگل برای این هدف یک سری معیار ها و الگوهایی دارد که ما در این مقاله قصد داریم به معیار های مهم گوگل بپردازیم و به شما توضیح دهیم و راه هایی را معرفی کنیم تا توانایی آن را داشته باشید که نمایش در صفحه اول گوگل را خودتان با وبسایت خود تجربه کنید. درزیراین تکنیک ها و راه هایی که سبب نمایش سایت در صفحه اول گوگل می باشد را به صورت کامل توضیح میدهیم.

۱- محتوای خود را جذاب و کاربردی تولید کنید.

چندسال پیش گوگل یک بروزرسانی در الگوریتم های خود بوجود آورد به نام RankBrain این الگوریتم نحوه برخورد کاربران با وبسایت شما را بررسی میکند. اگر کاربران سایت شما را دوست داشته باشند و مشتاق مطالب و محتوای شما باشند. رتبه بالاتری کسب خواهید کرد.

در غیر این صورت گوگل مانند یک سنگ سایت شما را رها میکند.

به دنبال این باشید که کاربران به دنبال چه هسنتد و چی محتوایی می تواند برای کاربران حائز اهمیت باشد و برایشان کاربردی قلمداد شود. یک محتوایی که مشکلی را حل کند برای کاربران جذاب است. یک محتوایی که دارای یک سری تکنیک ها و ترفند ها باشد برای آن ها جذاب است. محتوایی که مطالب تازه و دارای عکس و فیلم باشد برای کاربران جذاب می باشد. محتوایی که بیشتر از تئوری بودن عملی بودن در آن به کار رفته باشد برایشان جذاب است. صفحاتی که به کندی باز می شوند، صفحاتی که چیز ازرشمند و تازه ای برای گفتن ندارند، محتوایی که به روز نمی شود و از محتوای چند رسانه ای در آن استفاده نشده باشد و کاملا حالت دستوری و تئوری و حتی ثابت نشده داشته باشد برای کاربران جذاب نیست و در گوگل افت رتبه خواهد داشت.سعی کنید برای تولید محتوا ابتدا به دنبال این باشید که بفهمید کاربران چه کلماتی را دقیقا در گوگل جستجو می کنند و آن کلمات را به صورت کلمات کلیدی در محتوا خود استفاده کنید.

از محتوای تکراری به شدت پرهیز کنید.

 محتوایی که قبلا دیگران نوشته اند را باز نویسی نکنید.

اگر برای تولید محتوا نیاز به کمک دارید حداقل از ترجمه کردن متون خارجی استفاده کنید.

کیفیت محتوا و غنی بودن آن را با طولانی یا کوتاه بودن آن بررسی میکنند.

 تلاش کنید از چنین محتوایی خودداری کنید.

 حداقل کلماتی که در تولید محتوا استفاده میکنید بالای ۲ الی ۳ هزار کلمه باشد.

اگر چنین مواردی که در بالا گفته شد رعایت کنید رتبه خوبی خواهید داشت.

۲- از تکنیک OPP استفاده کنید.

این مرحله طبق بررسی های انجام شده وب سایت backlinko می باشد.

 همان طور که می دانید نرخ حضور کاربران در وب سایت شما بسیار مهم است.

کاربرانی که به سرعت وب سایت شما را ترک میکنند به گوگل ثابت می کنند وب سایت شما از کیفیت لازم برخوردار نیست.

پس توجه کنید بالا بردن نرخ حضور کاربران در سایت بسیار مهم است که برای این منظور می توانید از تکنیک OPP استفاده کنید.

این تکنیک به گونه ای طراحی شده که میزان افراد فراری از وبسایت شما را کاهش دهد.

ابتدا نتیجه را به کاربر نمایش می دهیم.به این صورت که کاربر در ابتدا متوجه شود که مطالعه محتوای تولید شده چه نتیجه ای دربر خواهد داشت.بعد از آن که نتیجه را به کاربر نمایش دادید نوبت به آن رسیده که مطالعات خود را به کاربر اثبات کنید.شما باید نتایجی را که به کاربر نشان داده اید را با مدرک اثبات کنید.سپس نوبه می رسد به پیش نمایش محتوا و این که مقدمه آن مطلب را به کاربر نمایش دهید.بعد از این مراحل محتوای خود را می نویسید و نمایش میدهید.به این عمل تکنیک OPP می گویند که نرخ حضور کاربر در سایت را افزایش می دهد.

۳- استفاده از لینک های خارجی

در سال گذشته یک وبسایت انگلیسی یک تحقیق در رابطه با این که لینک های خارجی موثر هستند یا خیر انجام داد.طی این تحقیق به این نتیجه رسیدند که لینک دادن به سایت های دیگر برای افزایش رتبه شما موثر است.فقط توجه داشته باشید اگر باید به وبسایت های قدرتمند لینک بدهید که مربوط به محتوای شما است.مثلا اگر برای موبایل محتوا تولید می کنید می توانید به وبسایت های apple , samsung , huawey و غیره لینک دهید.نمی گویم که تاثیر فوق العاده ای دارد اما می تواند موثر باشد.

۴- استفاده از لینک های داخلی

بعد از قرار دادن لینک های خارجی وقت آن رسیده که لینک های داخلی را قرار دهید. قرار دادن لینک های داخلی یعنی لینک های دیگر صفحات وبسایتتان را در محتوای خود قرار دهید.

با این کار قدرت صفحه خود را به دیگر صفحات توزیع میکنید و حتی باعث افزایش بازدید صفحات شما توسط بازدیدکنندگان می شود.

با این کار گوگل می گوید :

“این صفحه که به چندین صفحه مرتبط خود لینک داده است می تواند مرجع باشد پس باید جایگاه بالاتری داشته باشد.”

۵- استفاده از محتوای چند رسانه ای

تصور کنید که دو محتوا یکسان دارید.یکی از آن ها بدون تصاویر و مدیا و دیگری همراه با ویدئو و تصاویر زیبابگذارید در زیر برای شما نمایش دهم تا خودتان متوجه شوید.

محتوا اول یک محتوا زیبا و با کیفیت و محتوا دوم مثل یک بیابان متروکه…

به نظر شما کدام یک از محتوای بالا مناسب تر است؟پس نظر گوگل هم همان نظر شما خواهد بود، شک نکنید.طبق بررسی های انجام شده توسط دانشگاه شیفلد، کاربران محتوایی که مانند یک دیوار زشت متن باشد را دوست ندارند.اما با موارد زیر می توانید محتوای خود را زیبا و مناسب کنید:

  • تصاویر
  • نمودار
  • تجسم
  • اینگفوگرافییک
  • فیلم ها
  • امتحانات

۶- افزایش CTR با بهینه سازی

 عنوان همانطور که قبلا ذکر شد، گوگل توجه بسیار زیادی به نحوه ارتباط افراد با سایت شما دارد.و آنها می خواهند ببینند که افراد در نتایج جستجو روی سایت شما کلیک می کنند یا نه!بنابراین اگر تعداد افراد بالای میانگین شما بر روی سایت شما کلیک کند، به گوگل می گوید:مردم واقعا می خواهند این محتوا را ببینند ما باید آن را به بالای صفحه قرار دهیم!

این به عنوان ارزیابی میزان کلیک (CTR) شناخته شده است … که یک عامل رتبه بندی SEO است که هر روز بیشتر و بیشتر مهم می شود.بنابراین اگر شما سایت خود را برای CTR بهینه سازی نکنید، در بسیاری از ترافیک ارگانی از بین می رود.من این آزمایش را شروع کردم.و به نظر می رسد که اضافه کردن عبارت “چگونه” به برچسب عنوان شما CTR را بهبود می بخشد.بعد ، مطمئن شدم که از یک عدد در عنوان من استفاده کنم.مطالعات نشان می دهد ( مانند این یکی ) عناوین که حاوی عدد هستند بر روی بیش از عناوین بدون عدد کلیک می شود.بنابراین من اطمینان دادم که عدد ( ۲۰۱۹ ) را در برچسب عنوان من اضافه کنم بازده بیشتر ی خواهد داشت.

۷- بهینه سازی برای جستجوگر های معنایی

می دانید که شما باید چندین بار در محتوا خود کلمه کلیدی مورد نظر خود را ذکر کنید.به عنوان مثال، شما می توانید ببینید که من کلماتی را به چندین بار در پست من ذکر کرده ام.برای روشن شدن: من کلمه کلیدی نیستم.من فقط چند بار از کلمه کلیدی مورد نظر خود استفاده می کنم تا به گوگل اطلاع دهد که محتوای من در مورد: “ساختمان لیست” است.و برای کمک به آنها مطالب من حتی بهتر را درک می کنم، من آن را برای جستجوگرهای معنایی بهینه سازی می کنم.به نظر می رسد این تقریبا پیچیده نیست.SEO معنایی به سادگی به این معنی است که گوگل اکنون تلاش می کند تا TOPIC صفحه خود را درک کند … نه تنها کلمات کلیدی خاص.همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که واژه ها و عبارات مرتبط را در محتویات خود قرار دهید.این کلمات و عبارات مرتبط به گوگل در مورد محتوای مطالب شما کمک می کند.

۹- استفاده از توییتر

این یکی از راه های مورد علاقه من برای به دست آوردن اشتراک اجتماعی و ترافیک است.من توضیح خواهم داد که دکمه های کلیک روی دکمه Tweet در یک دقیقه کار می کنند.اما اصول اساسی این است که شما یک دسته از دکمه ها را به محتوای خود اضافه می کنید که مردم می توانند از استراتژی های شخصی خود از پست خود استفاده کنند.

گوگل احتمالا از اشتراک اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک یا پینر Pinterest به عنوان یک سیگنال مستقیم رتبه بندی استفاده نمی کند.به عبارت دیگر، افرادی که مطالب خود را در مورد رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، به طور مستقیم با جستجوگرها کمک نمی کنند .اشتراک اجتماعی می تواند محتوای شما را بیشتر ترافیک کند.و بیشتر ترافیک شما دریافت می کنید، بهتر است شانس خود را که برخی از این بازدید کنندگان به سایت شما لینک کند.و این لینک ها به طور مستقیم رتبه بندی شما را بهبود می بخشد.با این کار، در اینجا چگونگی ایجاد دکمه های click-to-tweet، گامی به گام است.

۱۰- تبلیغات نمایشی محتوا

برای رتبه بندی بهتر در رنکینگ گوگل باید کاری کنید تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

هر محتوایی را که تولید میکنید باید در مکان های زیاد و پر مخاطبی آن را به اشتراک بگذارید.

یکی از این راه ها این است که پس از انتشار مقاله ای آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

تاریخ انتشار : 1397/12/18

تعداد بازدید : 47 اشتراک گذاری در :