روند تکنولوژی در سال 2018

روند تکنولوژی در سال 2018

ما اکنون در عصر دیجیتال هستیم و تکنولوژی با زندگی روزمره ما ادغام‌شده است . تکنولوژیهایی مانند اینترنت و هوش مصنوعی که زندگی ما را تغییر داده است بخشی از پیشرفت های عمیق‌تر آینده‌اند که هم‌اکنون در دسترس ما است . درحالی‌که بی‌نظمی‌های در کاربرد برنامه‌های مجازی وجود دارد اما به‌زودی برنامه‌های کاربردی و جامع‌تری عرضه خواهند شد .با پیشرفت افق امیدوارکننده تکنولوژی , شگفتی‌های دلپذیری مانند blockchain برای علاقه‌مندان به پول دیجیتال ظهور یافته است . اکنون نگاهی به این پیشرفت‌ها می‌اندازیم.

Blockchain

 bitcoin   یکی از پیشرفت‌های هیجان‌انگیز در دنیای دیجیتال 2017 بود و زمینه آن نامحدود است. محبوبیت روزافزون آن به دلیل افزایش سریع ارزش آن است ولی هنوز ابهامانی در رابطه باوجود دارد مثلاً چگونه این‌همه پول به دست آورد.  بااینکه Bitcoin به‌عنوان یک طرح پرداخت سریع مفروض است Blockchain می‌تواند برای معاملات دیجیتالی در سال 2018 مورداستفاده قرار بگیرد و استفاده از آن بی‌حدوحصر است . Bitcoinفقط یک شروع بود و ظهور پول‌های دیجیتال دیگری مثل   Ethereum  و Litecoin پتانسیل تغییر چشم‌انداز دیجیتال را دارد .

هوش مصنوعی ( AI )

هوش مصنوعی وقتی موفق خواهد شد که به‌عنوان کامپیوترهایی عمل کند که به‌طور مستقل می‌توانند اطلاعات را پردازش کنند و بر روی وظایف خاص متمرکز شوند . از این تکنولوژی قبلاً در اتومبیل‌های خاص استفاده شد و به آن‌ها اجازه داد که بدون راننده عمل کنند و همچنین توسط سیستم‌های عاملی مانند فیس بوک به کار گرفته شد  AI. اکنون برای آنالیز داده‌های بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد و استفاده از آن در حال گسترش است.

واقعیت تکمیل‌شده

دیوانه شدن از تحولات دیجیتالی در طول چند سال گذشته چیز عجیبی نیست وقتی ما شاهد این هستیم که افراد با یافتن Pokémon  آرامش خودشان را از دست می‌دهند و در جستجوی سالن‌های ورزشی حوالی خودشان هستند . واقعیت تکمیل‌شده برای کاربران نسبت به VR کاربردی‌تر است زیرا توانایی ارائه اطلاعات در جهان واقعی را دارد.

ارتقادهنده‌های صوتی

آگهی‌های تبلیغاتی الکسا بهترین لحظات را در سال 2017 پدید آورد . واضح است که ارتقاء دهندگان صوتی آمازون , گوگل و سایر شرکت‌ها در صدر قرار دارند . بااین‌حال  تقاضا برای آن‌ها در حال افزایش است اما مشارکت آن‌ها در اهداف بزرگ‌تر تکنولوژیکی ارزشمندترین ویژگی آنها است .

اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء در طول سال‌ها در اطراف جوامع دیجیتال می‌چرخد  و پیش‌بینی‌هایی در این زمینه صورت گرفته است . بااین‌حال پیشرفت‌های تکنولوژیکی با دستگاه‌های خانگی هوشمند و گوشی‌های هوشمند در سال 2017 در زندگی همه ما تغییراتی ایجاد کرد . اینترنت اشیاء فقط به یک زمینه محدود نیست و ایده پشت آن به ادغام تکنولوژی با زندگی روزانه ما تأکید دارد .

انتقال از ابر به محاسبات مرزی

همه ما انتقال اطلاعات از طریق ابر را شنیده‌ایم و این سرویس محبوبیت زیادی در شرکت‌های بزرگ فناوری برای انتقال داده دارد. محاسبه ابری می‌تواند مقدار زیادی  اطلاعات را انتقال دهد اما استفاده شدید از آن می‌تواند باعث کاهش سرعت شود . محاسبات ابری هنوز هم در سال 2018 به خاطر کارایی خوب با پهنای باند اینترنت مورداستفاده قرار می‌گیرد و ترکیب آن با هوش مصنوعی می‌تواند تکنولوژیهای پیشرفته‌تری عرضه کند.

امنیت سایبری

امنیت سایبری به‌شدت شرکت‌هایی که در هر سطحی از اتحادیه اروپا کار می‌کنند را تحت تأثیر قرار می‌دهد به همین خاطر اخیراً مقرراتی برای پیروی از استانداردهای خاص یا مجازات شدید برای کسب‌وکارهای مختلف تصویب‌شده است . با اتخاذ گسترده تکنولوژی تهدیدهای سایبری همه‌جا وجود دارند و شرکت‌ها برای محافظت خوشان پول‌های زیادی هزینه می‌کنند . با ارتباط گسترده تکنولوژی و کسب‌وکار نیاز است که این زمینه حفاظتی موردتوجه قرار گیرد.

تاریخ انتشار : 1397/12/5

تعداد بازدید : 44 اشتراک گذاری در :