هفده روش رایگان برای افزایش سئو وب سایت شما

هفده روش رایگان برای افزایش سئو وب سایت شما

سئو به معنای بهینه سازس سایت شما برای موتور های جستجو می باشد و  یک استراتژی بازاریابی محبوب است که با توجه به  شیوع بیماری کرونا در سراسر جهان که باعث رکود شدید و کاهش فروش در بازارهای سنتی شده صاحبین مشاغل به دیجیتال مارکتینگ یا همان فروش های اینترنتی روی آورده اند نکته قابل توجه برای فروش موفق در دنیای وب قرارگیری در معرض دید متقاضیان است که این اتفاق جز با سئوی سایت شما رقم نمی خورد.


یک باور غلط در مورد سئو این است که سئو گران است و کمپانی های بزرگ برای آن هزینه می‌کنند. بله سئو می‌تواند برای تجارت‌های در سطح ملی و با رقابت تنگاتنگ گران باشد اما در کسب‌وکارهای متوسط هزینه توجیه‌ پذیری دارد.
در واقع ده‌ها روش ساده وجود دارد که شما می‌توانید بدون هزینه سایت خود را در جستجوها قابل‌دسترسی کنید. سایت آی ام تی در ادامه هفده روش رایگان برای افزایش سئو وب سایت را در اختیار شما دوستان قرار داده است:

 

1-از کلمات کلیدی بهتری استفاده کنید


سعی کنید از کلماتی استفاده کنید که کمتر توسط دیگران به عنوان کلمه کلیدی استفاده می‌شود. برای این کار می توانید از دو ابزار Google Trends و Google’s Keyword Tool in AdWords استفاده کنید.

 

2-مطالب تکراری را حذف کنید


کنسول جستجوی گوگل معمولا مطالب تکراری را در سایت شما می یابد. برای بهبود رتبه‌بندی سایت خود بهتر است از آوردن مطالب تکراری بپرهیزید.

 

3-رفع خطای 404


این خطابه معنی بن‌بست در جستجو است و هیچ‌کس بن‌بست را دوست ندارد. برای رفع این مشکل به کنسول جستجوی گوگل مراجعه کنید و از راهنمای 301 برای برطرف کردن این مشکل بهره بگیرید.

 

4-برای هر عنوان یک تگ منحصربه‌فرد بنویسید


هر صفحه باید تگ عنوان داشته باشدکه کمتر از 70 کاراکتر بوده و توصیف خوبی از آن صفحه ارائه کند و از تگ‌های دیگر موجود در سایت مجزا باشد.

 

5-برای هر صفحه یک توضیح جامع بنویسید  (meta description)


هر صفحه باید یک توضیح 160 کاراکتری داشته باشد که استادانه تر صفحه را توصیف کند. این توضیح گر چه ظاهرا در رتبه طراحی سایت شما تاثیر ندارد اما نرخ کلیک سایت شما را بالابرده و این طریق سایت شما بهتر رتبه‌بندی مس شود. سعی کنید توصیفات شما مختصر و منحصربه‌فرد باشد.

 

6-ساختار URL خود را به طور کامل پاک‌کنید

URL شما باید نماینده‌ای از متن شما باشد مانند عنوان صفحه . در URL از کلمات تصادفی و اعداد استفاده نکنید.

 

7-وبلاگ خود را مرتبا به‌روز کنید

Google به‌تازگی از الگوریتمی استفاده می‌کند مطالب به‌روز شده را بیشتر می‌پسندد پس سعی کنید مرتبا وبلاگ خود را به‌روز کنید.

 

8-از رتبه‌بندی‌های H1، H2 و H3 در سرتیتر ها استفاده کنید


مطالب شما باید به طور منطقی و با توجه به اهمیت آن هابه زیر بخش‌هایی تقسیم شوند.در یک مقاله یا صفحه نمی توان دو H1  داشت . این امر به google کمک می‌کند تا محتوای شما را بهتر سازماندهی کند.

 

9-اضافه کردن لینک های داخلی


صفحات مرتبط در طراحی سایت خود را به یکدیگر لینک کنید. این کار به گوگل کمک می‌کند تا ارتباط بین صفحات سایت شما را بهتر دریابد. اگر سایت شما بر روی وردپرس قرار دارد، پلاگین هایی وجود دارد که به‌طور خودکار این کار را برای شما انجام می‌دهند . مثلا seo Auto links.

 

10-تصاویر را بهینه سازی کنید


به تصاویر عنوان مناسب بدهید. حتما از Alt تگ‌های توصیفی استفاده و فرمت مناسبی برای آنها استفاده کنید.11-از منابع خارجی معتبر استفاده کنید


گوگل به لینک‌های شما به مراجع معتبر اهمیت می‌دهد. برای موثق و قابل اعتماد بودن مطالب در سایت خود از مراجع معتبر و دقیق که مورد اعتماد گوگل و همچنین خوانندگان هستند استفاده کنید.

 

12-از رساته های عمومی استفاده کنید


هر مقاله در طراحی سایت شما باید توسط آیکون های به اشتراک‌گذاری اجتماعی همراه شود. شبکه‌های اجتماعی این فرصت را به شما می دهد تا لینک‌های ورودی بیشتری داشته باشید و در نتیجه رتبه‌بندی سایت شما بهبود می‌یابد.

 

13-سرعت برگزاری سایتتان را بهبود دهید


افزایش سرعت سایت کاملا به عملکرد شما بستگی دارد. برای ای کار راه‌هایی از جمله کاهش اندازه تصویر، اضافه کردن یک افزونه ذخیره، تعویض ارائه‌دهنده خدمات میزبانی و حذف پلاگین های غیر ضروری وجود دارد.

 

14-سایت خود را برای تلفن‌های همراه بهینه‌سازی کنید


اکتر جستجوها در گوگل توسط تلفن‌های همراه انجام می‌شود. اگر طراحی سایت شما نمایش جذابی در تلفن‌های همراه نداشته باشد، طیف وسیعی از مخاطبان را از دست خواهید داد.همچنین اگر سایت شما به کلی از تلفن همراه پشتیبانی نکند گوگل در نتایج جستجوهایی که از طریق تلفن همراه اتفاق می‌افتد سایت شما را نمایش نخواهد داد.


15-لینک بگیرید


لینک سازی به‌طور منسجم و سازمان‌یافته بسیار هزینه‌بر است اما راه‌هایی وجود دارد که این هزینه را حذف کرد. برای مثال می‌توان در گروه های اجتماعی خود فعالیت رسانه ای انجام دهید. نظرات و عناوین چالش‌برانگیز در سایت مطرح کنید که شما واجد شرایط مطرح کردن آن هستید.

 

16-لینک های ضعیف را از سایت حذف کنید


از طریق کنسول گوگل لینک‌های سایت خود را دریافت کنید سپس به ارزیابی آن‌ها بپردازید.سپس لینک های ضعیف را شناسایی کرده و برای حذف آن‌ها اقدام کنید.

 

17-محتوای سایت را از چند طریق انتشار دهید


انتشار محتواها از طریق شبکه‌های اجتماعی و لینک کردن سایت کمک می‌کند تا رتبه سایت شما چندین برابر بیشتر افزایش پیدا کند.
راه‌های معرفی‌شده در موضوعات رقابتی رتبه‌ی بالایی برای سایت شما تضمین نمی‌کند . همچنین این تمهیدات برای کوتاه مدت پاسخگوی نیاز شماست اما کمک می‌کند شروع قدرتمندی در رتبه‌بندی داشته باشید برای اینکه طولانی مدت در رتبه های بالا باقی بمانید نیازمند متخصص سئو می باشید.
تیم  متخصصان سئوی آی ام تی آماده اراوه خدمات در بهترین حالت به شما همراهان عزیز می باشد.
 

 

تاریخ انتشار : 1397/10/29

تعداد بازدید : 57 اشتراک گذاری در :