۴ نرم افزار برتر طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم در سال ۲۰۱۸

۴ نرم افزار برتر طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم در سال ۲۰۱۸

امروزه بیش از گذشته از علائمی نظیر نشانه‌ها، لوگو یا علائم تصویری به جای نوشته استفاده می‌گردد.معمولاً انسان‌ها افراد را بر اساس اولین تصویری که در ذهنشان هست به خاطر می‌سپارند و مورد قضاوت قرار می‌دهند.

یکی از اولین تصاویری که مشتریان از شما خواهند دید، لوگو و هویت بصری شرکت یا سازمان شماست. باید گفت داشتن یک لوگوی خوب چیزی فراتر از تصویر اولیه از شرکت است. یک لوگو با طراحی خوب می‌تواند اثری ماندگار و همیشگی از شرکت شما خلق کند. در ادامه سایت آی ام تی چهار نرم افزار حرفه ای طراحی لوگو را برایتان معرفی می کند:

-1 ادوبی ایلوستریتور Illustrator- ساده ولی خلاقانه

شرکت ادوبی قطعا شرکت برتر در زمینه نرم افزارهای گرافیکی حال حاضر در دنیاست. یکی از بهترین نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت، ایلوستریتور نام دارد. به دلیل وکتور بنیان بودن، این نرم افزار در زمینه طراحی های گرافیکی فوق العاده عمل می کند و هم در زمینه لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم این نرم افزار عالی عمل می کند.

بعضی از توانایی های این نرم افزار:

ابزار رسم بردار پیشرفته

ابزار تایپ لمسی

قابلیت ایجاد طرح‌های مجعد برای صفحات وب

قابلیت رنگ آمیزی و طرح ریزی به صورت Perspective

امکان وارد کردن چندین فایل در طرح ایلوستریتور

قابلیت طراحی طرح‌های Vector های بسیار پیچیده

استخراج CSS از منابع تحت وب

و

مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:

با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار (در صورتیکه با فتوشاپ هیچ آشنایی ندارید) حدود ۲ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!

 

۲- کورل دراو Corel draw- سریع و قدرتمند

کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، جدیدتر است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است.

برخی از توانایی های این نرم افزار:

قابلیت پشتیبانی از تمامی Format های قبلی Corel به اضافه‌ی: Autocad ، Painter X ، MS Word 2007 ، Adobe CS3 ، Publisher 2007 ، Lasted PDF Format

قابلیت ذخیره‌ی Template و بازخوانی آن (Import and Export Template)

اضافه شدن ابزار Table به منظور کشیدن جدول.

امکان فیت شدن عکس مورد نظر، دقیقاُ به همان اندازه‌ای که جدول جا دارد. ( طول و عرض عکس به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند )

قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time.

قابلیت Power Trace (تبدیل عکس به خط یا خطوطی که بتوان آن را در Corel ویرایش کرد)

قابلیت Object Manager که قابلیت‌های زیادی به گرافیست می دهد. از جمله امکان لایه بندی و همچنین توانایی انتخاب نمایش خطوط فرضی برای هر صفحه به صورت کاملاً مجزا.

توانایی کار با فایلهای برنامه Adobe illustrator

و

مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:

با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۱ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!

 

۳- فتوشاپ Photoshop- همه کاره ولی گسترده

ادوبی فتوشاپ را قطعا می شناسید. نرم افزاری همه کاره و برای تمامی کارهای گرافیکی. این نرم افزار بهترین نرم افزار برای طراحی لوگو و پوستر نیست ولی برای حرفه ای شدن نیاز است. تفاوت عمده ای میان نرم افزار فتوشاپ و کورل دراو موجود است. به طور معمول طراحان گرافیک هر دو نرم افزار را به صورت مکمل در کنار یکدیگر برای خلق و ویرایش تصاویر گرافیکی مورد استفاده قرار می دهند. نرم افزارهای گرافیکی به دو دسته نرم افزارهای پیکسلی یا بیت مپی و نرم افزارهای وکتوری تقسیم بندی می شوند؛ که نرم افزار Photoshop در رده نرم افزار های پیکسلی و نرم افزار CorelDraw در رده نرم افزارهای وکتوری قرار می گیرد. نرم افزار Photoshop مناسب برای افرادی است که قصد دارند تصاویر خود را ویرایش کنند و نرم افزار Corel Draw بیشتر مورد استفاده گرافیست ها و طراحان حرفه ای است.

برخی از توانایی های این نرم افزار:

کار کردن بر روی تصاویر با کیفیت

ویرایشگر حرفه ای عکس ها

به اشتراک گذاری عکس ها

قرار دادن افکت های متعدد

مرور حرفه ای عکس ها

تغییر رنگ عکس ها

و

مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:

با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۳ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!  اما اگر فقط برای استفاده های شخصی و در سطح مقدماتی که کار شما را راه بیندازد می خواهید یاد بگیرید، حدود ۱ ماه و نیم زمان نیاز دارید.

 

۴- ادوبی ایندیزاین Indesign- حرفه ای و صنعتی محور

این نرم افزار که بیشتر در صنعت بکار می رود، کار شما را در صفحه آرایی، کارت ویزیت، طراحی جعبه و … بسیار راحت می کند. ایندیزاین یک برنامه‌ی کامپیوتری رایج در زمینه نشر رومیزی ساخت شرکت ادوبی است. این نرم‌افزار در صنعت چاپ و صفحه‌آرایی بکار می‌رود و صورت کلی برای گردآوردن و کنار هم قراردادن متون و عناصر نگاره‌ای در قالب صفحات است و عمدتا بصورت مستقیم برای نگارش و ویرایش متون و نیز ایجاد و تغییر فایل‌های تصویری بکار نمی‌رود.ایندیزاین دارای قابلیت‌های بسیاری در حروف‌ نگاری و صفحه‌آرایی است که از آنها می‌توان تنظیم حروف، ایجاد سبک‌های حروف (typographic styles) ، ابزار برای تنظیم دقیق قرارگیری عناصر گرافیکی، قابیلت استخراج خودکار اطلاعات از فرمت‌های متنوع و تنظیم اندازه‌های ستون‌ها، کادرها و صفحه‌بندی را نامبرد.

برخی از توانایی های این نرم افزار:

ابزار بسیار مفید جهت طراحی و صفحه آرایی حرفه ای

افزایش قدرت کارایی نرم افزار از طریق محیط سازگار با با سایر محصولات Adobe

قابلیت ذخیره خودکار کلیه تغییرات

با تغییرات اعمال شده در این نسخه، بهترین زمان جهت تعویض نرم افزار کاربران Adobe Page Maker

قابلیت اعمال و کنترل  transparency, creative effects, and gradient feathers در طراحی و صفحه بندی

امکانات قدرتمند اضافه شده به محیط طراحی مانند Multi-file Place, Quick Apply, faster frame fitting, and the visual Pages panel

قابلیت افزودن سریع و راحت جداول در طراحی با Table and cell styles

و

مدت زمان و نحوه یادگیری این نرم افزار:

 با فرض روزانه ۳ ساعت کار و تمرین کردن، برای یادگیری مقدماتی تا پیشرفته این نرم افزار حدود ۲ ماه زمان لازم است. برای یادگیری اصولی، سریع و بدون نیاز به کلاس، از این نرم افزار آموزشی استفاده کنید!

 

در قالب یک جمع بندی باید گفت که هر چهار نرم افزار بالا برای طراحی لوگو، پوستر، کارت ویزیت و طراحی اسم عالی هستند. انتخاب این که کدامیک برای شما بهتر است بستگی به هدف تان از یادگیری و زمانی که برای یادگیری دارید، خواهد داشت.

تاریخ انتشار : 1397/10/29

تعداد بازدید : 144 اشتراک گذاری در :