طراحی سایت

طراحی سایت

چرا طراحی سایت مهم است ؟ 

اولین مرحله ورود به دنیای تجارت آنلاین است،
در گذشته که داشتن وب سایت تنها یک روش مدرن اطلاع رسانی بود اما با وجود تقریبی 40 میلیون مصرف کننده اینترنت در ایران دیگر داشتن سایت امری ضروری و غیر قابل انکار است. تعداد زیادی از مشتریان یا کارفرمایان بیشتر از هر روش دیگری با سایت ما ارتباط می گیرند و کمتر وارد شرکت های ما می شوند. پس طراحی سایت کار آمد بیشتر از دکور شرکت و عوامل محیطی موجب جذب کارفرما می شود .

انواع سایت

وب سایت های اینترنتی را می توان از جهات مختلف طبقه بندی کرد.

از جنبه کارکرد کلی سایت می توان سایت ها را به دسته های : وب سایت های اطلاع رسانی، تجارت الکترونیک، فروشگاهی، شرکتی ، شخصی، خدماتی و ... دسته بندی نمود ولی سایت ها را می توان از جنبه های فنی نیز طبقه بندی کرد ، مانند سایت های دینامیک ، سایت های استاتیک و ...

ما در این مقاله وب سایت ها را براساس روش طراحی و نوع وب سایت تقسیم بندی کرده ایم که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

تقسیم بندی براساس روش طراحی:

ـ استاتیک:

به وب سایتهایی که در طراحی آنها از زبانهای HTML ، CSS  و جاوا اسکریپت استفاده شده است و فاقد بانک اطلاعاتی می باشد، گفته می شود. هزینه طراحی این وب سایت ها پایین است اما هزینه نگهداری و بروز رسانی آنها بالا است.

مانند یک کاتالوگ انلاین برای معرفی کسب  و کار است و قابل مدیریت نمی باشد.

ـ داینامیک:

وب سایت هایی هستند که معمولاً با زبانهای برنامه نویسی  ASP.net،  PHPو سیستم های مدیریت محتوا تولید شده و جزییات محتوای این وب سایت ها توسط صاحبان آنها قابل مدیریت ، بروز رسانی و تغییر است.

ـ پرتال:

به وب سایت های بزرگ و داینامیک گفته می شود و معمولاً از چند وب سایت در کنار هم تشکیل شده است. بعنوان مثال پرتال های خبری که شامل بخش های انتشار خبر، عضوگیری، نظر سنجی و … می باشد.

وب سایت های پویا که قابلیت تعامل بیشتر کاربران را دارد (پشتیبانی از گروه های مختلف کاربری، ویرایش مطلب و تولید محتوا

قیمت طراحی سایت

طراحی و برنامه نویسی اختصاصی از 0 تا 100 بدون استفاده از ابزارهای سایت ساز موجود مانند جوملا، وردپرس، OpenCartو.... 

قیمت طراحی سایت بستگی به امکاناتی دارد که قرار است روی سایتتان داشته باشید. در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت به طراحی باکیفیت، تحویل فوری، خدمات پشتیبانی رضایتمند و… دقت کنید. شرکت آی ام تی برای برآورد قیمت طراحی سایت نهایت دقت را به خرج داده تا در ضمن حفظ کیفیت بتواند قیمتی مناسب و رقابتی برای خدمات خود در نظر بگیرد.

برآورد هزینه طراحی سایت

بخش اول : مثلث خوب، سریع، ارزان

با گسترش روز افزون دنیای دیجیتال و دسترسی غالب مردم به اینترنت اکثر صاحبان کسب و کار در نظر دارند با طراحی سایت وارد این فضا شوند. در اکثر موارد نیز تعرفه طراحی سایت و چگونگی برآورد قیمت طراحی سایت اولین پرسشی که در ذهن آن ها شکل می گیرد. آن ها سعی دارند تا با ورود به شبکه بین المللی جمعیت تازه ای به مشتریان خود افزوده و هم چنین با کسب رضایت حداکثری مشتریان فعلی، خدمات خود را بهتر و در مقیاس بزرگتری عرضه نمایند.

از آنجایی که میزان حرفه ای بودن اعضای یک تیم طراحی سایت و امکانات ارائه شده رابطه ای مستقیم با قیمت طراحی سایت دارد؛ برخی با محدود کردن بیش از حد بودجه اولیه، خود را از داشتن یک تیم حرفه ای با تعرفه طراحی سایت مشخص و منطقی محروم کرده و نه تنها به اهداف خود نمی رسند بلکه در آینده هزینه های بیش تری به کسب و کار خود تحمیل می کنند.

این افراد سعی دارند به طورعجولانه پروژه طراحی سایت خود را به افراد و یا شرکت هایی بسپارند که کمترین قیمت طراحی سایت را ارائه می دهند. تا هرچه سریع تر و کم هزینه تر از مزایای دنیای دیجیتال بهره مند شوند. هستند شرکت هایی که با عبارت طراحی سایت ارزان توجه برخی صاحبان کسب و کار را به خود جلب کرده و ارقام نسبتا پایین تری را به عنوان تعرفه طراحی سایت پیشنهاد می دهند.

حائز اهمیت ترین نکته در برآورد هزینه

حائز اهمیت ترین نکته که باید در زمینه برآورد هزینه طراحی سایت مورد توجه قرار گیرد مثلثی ست که از سه ضلع کیفیت، سرعت و هزینه تشکیل شده است. چنانچه در شروع یک پروژه دو مورد انتخاب گردد؛ مورد سوم خودبخود نادیده گرفته خواهد شد. به بیان دیگر “آنچه خوب و سریع است، ارزان نیست”. “آنچه خوب و ارزان است سریع نیست”. و ” آنچه سریع و ارزان است، خوب نیست”.

مضررات طراحی سایت توسط تیم غیر حرفه ای

طراحی سایت توسط تیمی غیرحرفه ای صاحبان کسب و کار را گرفتار کارشناسانی عموما مبتدی و فاقد حداقل تجربه و استاندارهای مورد نیاز کرده و مشکلات بسیاری بدنبال خواهد داشت. به عنوان مثال با بکارگیری قالب های غیراورجینال و سرقتی که عموما رایگان و یا غیرقانونی دانلود شده اند، و یا قالب های ویروسی که بارها برنامه ریزی شده اند مشکلات متعددی از جمله نقایص امنیتی برای سایت بوجود خواهد آمد.

بزرگترین خسارتی که از این طریق به کسب و کارها وارد می شود از دست دادن اعتماد جامعه هدف است. چراکه در ادامه جلب دوباره ی اطمینان مشتریان و جذب مشتری جدید نیازمند ساعت ها کار کاشناسی خواهد بود .شرکت آی ام تی اعتماد شما را سرمایه اصلی خود می داند زیرا اعتماد جز اصول اولیه یک تجارت موفق می  باشد

از مهم ترین معیارها برای تشخیص بهترین شرکت طراحی سایت نحوه برآورد هزینه ها و ارائه قیمت طراحی سایت منطقی و به صرفه است. هرچند رفتار خریدار همواره میل به ارزان ترین پیشنهاد دارد اما تجربه ثابت کرده هنگامی که کسب و کارها با قیمت های اصطلاحا افسانه ای مواجه اند و انتظار معجزه از شرکت مجری طراحی سایت دارند؛ در واقع هیچگاه معجره ای در کار نخواهد بود.

علت قیمت پایین آن ها به کار گرفتن افرادی در پروژه است که عموما کارشناسانی بی تجربه هستند. علاوه بر این برخلاف روال موجود در بهترین شرکت طراحی سایت بسیاری از خدماتی که مشتری انتظار دریافت آن ها را دارد، ارائه نشده و انتظارات مشتری هیچگاه برآورده نمی شود. در نتیجه حاصل امر پروژه ای ست که به طور ناقص صورت گرفته و در ادامه هزینه های بیش تری به دنبال خواهد داشت..

به عنوان مثال برای طراحی رابط کاربری هنگامی که طراح سایت چند قالب محدود به مشتری خود ارائه کرده و از وی می خواهد از بین آن ها یک قالب را انتخاب کند؛ این بدان معناست که قالب توسط وی طراحی نشده است و از قالب های آماده که عموما آلوده هستند و در فضای اینترنت به طور رایگان موجود است استفاده می شود. در چنین حالتی کیفیت کار و نتیجه نهایی به هیچ عنوان قابل مقایسه با سایت طراحی شده توسط یک شرکت طراحی سایت خوب نمی باشد.

دریافت پروپوزال متناسب با نیاز شما

از دلایل دیگر که شرکت مجری طراحی سایت با عنوان بهترین شرکت طراحی سایت از قالب های آماده استفاده نمی کند سورس نامناسب آن ها برای سئو است. باید توجه داشت آنچه به طور رایگان و از منبع نامشخص دریافت شده قابلیت گارانتی شدن را نداشته و در ادامه برای اجرای خدمات دیجیتال مارکتینگ و سئو نامناسب است. بنابراین در ادامه کسب و کار را با هزینه بالاتری مواجه می سازد.

بهترین شرکت طراحی سایت شرکتی ست که در ابتدا با برگزاری جلسات مشاوره نیاز کسب و کار هدف را آنالیز کرده و طبق نظرات متخصصان، اصول زیباشناسی، روانشناسی مخاطب و سلیقه ی مشتریان  یک قالب را تماما از بالا تا پایین به طور اختصاصی طراحی کند. سپس کدنویسی قالب طراحی شده بر روی PHP  و پس از آن HTML انجام شده و پس از اجرا به مشتری تحویل داده شود. شرکت آی ام تی همواره تلاش می کند با برگزاری چندین جلسه مشاوره با حضور صاحبان کسب و کار و دریافت پروپوزال با کیفیت ترین سایت را طراحی کرده تا کمکی به کسب و کار مشتریان خود باشد.

نکاتی در مورد انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری افراد بسیاری خواستار طراحی سایت برای کسب و کار خود هستند. روزانه تعداد زیادی در موتور جستجو به دنبال کسب و کارهای مورد نیاز خود در موتور جستجو هستند به همین دلیل تعداد بسیار زیادی خواهان طراحی سایت اینترنتی و موتورهای جست و جو موجود است و تعداد آنها رو به افزایش می باشد . در همین راستا شرکت های زیادی تحت عنوان شرکت طراحی وب سایت بوجود آمده اند که کار آنها طراحی سایت برای کارفرما و بهینه سازی سایت ها می باشد . با توجه به اینکه تعداد این شرکت ها رو به افزایش می باشد . افراد برای انتخاب طراح سایت سردرگم می شوند یکی از دغدغه هایی که افراد در انتخاب شرکت طراحی سایت دارند هزینه و قیمت طراحی سایت می باشد .

بسیاری از مردم که کسب و کار خود را به تازگی شروع کرده اند بودجه کافی برای سفارش سایت را ندارند به همین دلیل از این کار تا مدتی صرف نظر می کنند . در بین امکان دارد بسیاری از موقعیت های مناسبی که با داشتن سایت کسب کنند را از دست بدهند .شرکت آی ام تی با قیمت بهینه طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت داینامیک، طراحی فروشگاه اینترنتی و طراحی سایت اینترنتی اختصاصی این فرصت را به صاحبان کسب و کار میدهد تا موقعیت مناسب تری کسب کنند.

اهمیت خدمات نگهداری وب سایت در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

کسب و کارها می توانند در تماس با واحد مشاوره شرکت آی ام تی ، مشاوره رایگان اولیه برای پروژه طراحی سایت خود دریافت نموده و پس از دریافت پروپوزال متناسب با نیازها و سرمایه خود جهت برگزاری جلسات طراحی سایت زمان اختصاصی خود را داشته باشند. شرکت آی ام تی در گام بعدی پس از تحویل سایت نیز دارندگان وب سایت را تنها نگذاشته و خدماتی همچون جلسات آموزشی نحوه کار با وب سایت و امکان اعمال تغییرات در یک بازه زمانی مشخص را ارائه می کند. علاوه براین یک شرکت طراحی سایت خوب پس از پایان طراحی سایت خدمات طراحی سایت گسترده ای در قالب خدمات نگهداری وب سایت ارائه می کند.

قیمت طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت طراحی سایت به چه عواملی بستگی دارد؟ شاید بخواهید برای کسب و کار خود سایت طراحی کنید و به شرکت های طراحی سایت زنگ می زنید و قیمت های متفاوتی را می شنوید. سوالی که برای شما پیش می آید این است که چه چیزی علت این تفاوت قیمت ها می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت طراحی سایت :

هزینه ثبت دامین:

برای شروع کار و داشتن وب سایت نیاز دارید تا برای سایتان اسمی انتخاب کنید که از دو بخش تشکیل شده است: بخش اول نام و بخش دوم حوزه آن را شامل می شود و به صورت نام. حوزه (imtit.com) است حوزه دارای بخش های متنوعی است به عناون مثال com , . net .ir , .edu و.. که به ترتیب بخش آموزشی ، نام کشور ایران ، شبکه و یا سازمان و بخش تجاری را شامل می شود شما می توانید هر یک از این بخش های را انتخاب نمایید و به ثبت برسانید برای این کار می توانید به بخش مشاوره شرکت آی ام تی مراجعه کنید و با توجه به کسب و کارتان یا علاقه خود دامینی را به ثبت برسانید.

نکته ایی که باید به آن توجه کنید نام یا دامین سایت همان آدرس سایت می باشد که شما را با آن می شناسند به عنوان مثال www.imtit.com دامین این شرکت است که شما در نوار آدرس خود دارید و هر کسی که می خواهد به مطالب این سایت دست پیدا کند باید آن را بداند پس در انتخاب آن دقت کنید. نکته دیگر هاست یا میزبانی است که سایت شما در آن قرار می گیرد هر چقدر این فضا بیشتر باشد و سروری که سایت شما در آن به سرویس دادن می پردازد سرور بهتری باشد سایت شما از سرعت بهتری برخوردار خواهد بود.

قیمت طراحی سایت با ثبت دامنه

اکثر شرکت هایی که طراحی سایت انجام می دهند ثبت دامین هم انجام می دهند.هر پسوند قیمت مختلفی دارد.

قیمت هاست هم عاملی تاثیر گذار است. بگذارید هاست هم برای شما تعریف کنم.

هاست چیست:

شما میخواهید داده های مختلفی بر روی سایت خود قرار دهید, حال این داده ها می تواند فایل  باشد, عکس ,مالتی مدیا و مواردی از این قبیل... باید فضایی باشد که بتوان این فایل ها را برای استفاده کاربران روی سایت ها در آن قرار داد.

طراحی قالب و قیمت آن:

طراحی قالب شما با توجه به امکاناتی که میخواهید و سختی طراحی آن متفاوت است. در بعضی موارد شما باید برای سایت خود قالب را کد نویسی کنید. کد نویسی برای طراحی قالب هزینه زیاد تری نسبت به قالب های آماده دارد. قالب های آماده باید با توجه به نیاز شما ویرایش شود.

امنیت سایت:

بعضی از ویژگی هایی که برای امنیت سایت شما در نظر می گیرند شامل هزینه می باشد. حتما این هزینه را انجام دهید , امنیت سایت شما مهم است.

پشتیبانی سایت:

یک سایت بدون پشتیبانی اررزش ندارد. اگر سایت شما مشکلی داشته باشد و پشتیبانی نباشد سایت شما از دست می رود و مشتریان و مخاطبان خود را از دست می دهید.

تولید محتوا برای سایت:

محتوای سایت یکی از مهمترین اجزا می باشد. شرکت طراحی سایتی که با آن قرار داد می بندید برای تولید محتوای سایت شما هزینه ای را در نظر می گیرند.

زبان های سایت:

اگر سایت شما بیش از یک زبان داشته باشد هزینه ای بابت آن دریافت می شود.

نوع سایت :

سایت ها انواع مختلفی دارند: مثلا سایت های تجاری, سایت فروشگاهی, سایت ویدئویی ,سایت شخصی, سایت شرکتی و......

طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟

  1. نمونه کارهای ما را ببینید.
  2. در بخش فروشگاه سایت آی ام تی، قیمت نمونه سایت ها را ببینید.
  3. اگر طراحی اختصاصی متناسب با بودجه شما نیست قالب عمومی انتخاب کنید.
  4. نمونه قرارداد ما را مطالعه کنید.
  5. جهت پاسخ به هرگونه سؤال لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید: 33353976_028

تاریخ انتشار : 1398/5/2

تعداد بازدید : 96 اشتراک گذاری در :