اولین ایستگاه هوایی ولوکوپتر امسال راه اندازی خواهد شد

اولین ایستگاه هوایی ولوکوپتر امسال راه اندازی خواهد شد

پس ازاینکه اواسط سال گذشته استارت آپ هوانوردی آلمانی ولوکوپتر دامنه فعالیت هایش را با انجام تعدادی پرواز آزمایشی به سنگاپور گسترش داد، اخیرا تصمیمش برای ساخت اولین ایستگاه تاکسی هوایی در این شهر را اعلام کرده است پروازها هم مدتی پس از تکمیل آن  به طور آزمایشی شروع خواهند شد.

این تیم در حال همکاری با فرودگاه فرانکفورت است.

هدف این استارت آپ آلمانی استفاده از وسیله نقلیه الکتریکی هوایی برای جابجا کردن شهروندان در مسیرهای کوتاه شهریست تا از این طریق به کاهش ترافیک و آلودگی هوا هم کمک کنند. به گفته این گروه پهبادهای دونفره این شرکت قادر به طی کردن مسافت 30 کیلومتر با یک شارژ بوده و به قدری بی صدا هستند که اگر در ارتفاع صدمتری پرواز کند صدایشان از زمین شنیده نخواهد شد.

این شرکت طی یک سال گذشته ایده هایش برای طراحی ایستگاه تاکسی های پرنده را به اشتراک گذاشته و در حال همکاری با فرودگاه فرانکفورت در این زمینه است. یکی از ایده های این استارت آپ تعبیه Volo-Port هایی در مکان هایی مانند سقف مراکز خرید است که عملکردی مانند هلی پد دارند و مسافران از طریق تلفن همراهشان قادر به سفارش تاکسی هوایی در این نقاط خواهند بود.

اولین پایانه این شرکت از اواخر سال 2019 در سنگاپور قابل استفاده خواهد بود .

این کمپانی امروز تصمیمش مبنی بر ساخت اولین ایستگاهش در سنگاپور را علنی کرده. به گفته ولوکوپترساخت این مکان نحوه کار چنین سیستمی در دنیای واقعی و شیوه تعامل کاربران با آن را مشخص خواهد کرد، علاوه بر این ساخت این دستگاه مکانیزم و طراحی بخش انتظار مسافران و جایی که از آن مسافراز آن سوار تاکسی خواهند شد را نیز به نمایش خواهد گذاشت. در این مکان شیوه تعویض و شارژ باتری ئسیله ها نیز آزمایش می شود.

البته تا در دسترس قرار گرفتن این سرویس در شهر های بزرگ هنوز فاصله زیادی داریم ؛ زیرا همچنان تا عملی شدن این ایده به شکل کامل و دریافت مجوزهای لازم راهی طولانی در پیش است. طبق برنامه های ولوکوپتر اولین ایستگاه آزمایشی این شرکت تا پایان سال 2019 قابل استفاده خواهد بود.

تاریخ انتشار : 1398/3/27

تعداد بازدید : 22 اشتراک گذاری در :