ویژگی‌های حذف‌شده از آپدیت مه ۲۰۱۹ ویندوز 10 اعلام شدند

ویژگی‌های حذف‌شده از آپدیت مه ۲۰۱۹ ویندوز 10 اعلام شدند
مایکروسافت با انتشار پستی در وب;سایت خود از توسعه;نیافتن و حذف برخی ویژگی;های ویندوز ۱۰ خبر داده است.

با هر به;روزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ که معمولا در بازه;ی زمانی ۶ ماهه تا یک;ساله عرضه می;شود، مایکروسافت ویژگی;های جدید و جذابی معرفی می;کند. درکنار این ویژگی;ها و امکانات جدید، ردموندی;ها به;دلایل مختلفی بعضی از ویژگی;های قدیمی و بدون استفاده را حذف می;کنند یا دیگر توسعه نمی;دهند که نسخه;ی جدید ویندوز ۱۰ هم از این قاعده مستثنی نیست. مایکروسافت فهرستی از ویژگی;هایی منتشر کرده که قرار است حذف شوند یا دیگر توسعه نیابند.

پشتیبانی از XDDM اولین ویژگی است که مایکروسافت تصمیم گرفته آن را از نسخه;ی آینده;ی ویندوز 10 حذف کند. مایکروسافت دراین;باره می;گوید:

فروشندگان مستقل نرم;افزار یا ISV (اصطلاحی در صنعت فناوری) که از نسخه;ی قدیمی (XDDM-based remote display driver) استفاده می;کنند، باید خود را برای مهاجرت به نسخه;ی جدید، یعنی Windows Display Driver Model، آماده کنند.

همگام‌سازی پیام‌ها بین گوشی;ها;ی دارای سیستم;عامل ویندوز ۱۰ موبایل و PC، دومین ویژگی;ای است که مایکروسافت تصمیم گرفته حذفش کند. بدون شک کاربران از حذف این ویژگی شوکه نخواهند شد؛ زیرا مایکروسافت دیگر ویندوزموبایل را توسعه نمی;دهد و پرونده;ی آن برای همیشه بسته شده است. هرچند این غول بزرگ نرم;افزاری پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل را تا سپتامبر امسال ادامه می;دهد.

ویژگی;هایی که دیگر توسعه نمی;یابند

Windows To Go

این، از ویژگی;های جذابی بود که مایکروسافت هم;زمان با عرضه;ی ویندوز ۸ آن را رونمایی کرد و به کاربران اجازه می;داد ویندوز را فقط با استفاده از حافظه;ی فلش بوت کنند. حالا بعد از گذشت نزدیک به هفت سال از زمان عرضه;ی این ویژگی، مایکروسافت رسما اعلام کرده دیگر برنامه;ای برای توسعه;ی این ویژگی ندارد.

پایان پشتیبانی از WEP و TKIP

مایکروسافت در نسخه;ی جدید ویندوز زمانی;که کاربر به شبکه;ی بی;سیمی با پروتکل;های WEP و TKIP متصل شود، با نشان;دادن اخطاری به کاربر هشدار می;دهد امنیت این اتصال بسیار پایین است. مایکروسافت تصمیم گرفته در نسخه;ی بعدی ویندوز ۱۰ برای همیشه به پشتیبانی از دو پروتکل WEP و TKIP پایان دهد.

تنظیمات نواروظیفه;ی ویندوز (Taskbar Settings)

در نسخه;ی فعلی ویندوز ۱۰، اگر نواروظیفه را سفارشی;سازی کنید (تغییر اندازه یا مخفی;کردن یا جابه;جایی) تغییرات به;صورت خودکار روی دیگر دستگاه;های شما سینک خواهد شد؛ اما مایکروسافت تصمیم گرفته این ویژگی را در نسخه;ی آینده ویندوز حذف کند و دیگر از همگام;سازی نواروظیفه در ویندوز ۱۰ خبری نخواهد بود.

اپلیکشن Print 3D

مایکروسافت اعلام کرده دیگر اپ Print 3D را توسعه نمی;هد و کاربران برای استفاده از امکاناتی مانند چاپ سه;بعدی باید با مراجعه به فروشگاه نرم;افزاری ویندوز ۱۰، اپلیکیشن 3D Builder را نصب کنند.

 

تاریخ انتشار : 1398/3/11

تعداد بازدید : 28 اشتراک گذاری در :